ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7707189
*
nr 770 7189
Spegel
med konsol, 1800-tal, höjd: 264 + 35
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2012
kl 18:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 17:26:28
1
2.200 kr
13/8 12:25:21
2
2.500 kr
13/8 17:37:41
3
2.500 kr
13/8 17:38:28
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 770 7189
Spegel
med konsol, 1800-tal, höjd: 264 + 35
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/8 17:26:28 | 1 | 2.200 kr |
13/8 12:25:21 | 2 | 2.500 kr |
13/8 17:37:41 | 3 | 2.500 kr |
13/8 17:38:28 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.